Windowcolor      slupovací barvičky nejen na okna

převážně vlastní předlohy 

            

Návod:  na  folii  nakreslíme obrysy obrázku  pomocí konturovací barvy  -  buď od ruky nebo dle předlohy.  Necháme cca 1 hodinu zaschnout.  Snažíme se, aby kontura byla celistvá, nepřerušovaná. Poté jednotlivé plošky obrázku vybarvíme dle vlastní fantazie. Barvy nanášíme v dostatečném množství a to až ke kontuře, aby se barva s konturou spojila. Dbáme na to, aby se nám neslila dohromady sousední políčka. A necháme dalších 24 hodin schnout.

Pak vytvořený obrázek opatrně sloupneme z folie a přeneseme ho na nějaký hladký povrch - porcelán, sklo (okno), zrcadlo, obkladačky, pračku, ledničku, lakovaný dětský nábytek... ....obrázek lze kdykoli opět sloupnout a nalepit zase jinam.

Pozn.: Můžeme použít drsnější folii (euroobal, košilku, prospektový obal)  - z ní jdou motivky lépe sundávat. Je-li obrázek hodně členitý, je vhodné  některé prostory (např. mezi tykadlama, paprskama, vláskama, nožičkama, okvětníma lístkama apod.) vyplnit průsvitnou barvou - bude pak spíš držet  pohromadě a při slupování se nepotrhá. Obrázek také půjde lépe sloupnout, pokud ho předtím dáme i s folií na pár minut do ledničky.